BRANDÝSKO NAZELENO/GREEN TOWN - BRANDYSKO, INSPIRACE/INSPIRATION, PREVENCE VZNIKU ODPADŮ/WASTE PREVENTION

Advent v hrnku

Advent v hrnku

Svařáček, punč nebo kávička do vlastního hrnku? To je #adventvhrnku!

Jak to začalo?

Snažili jsme se vymyslet způsob, jak zamezit zbytečným odpadům, které na trzích vznikají. V tomto případě se jednalo o jednorázové kelímky na svařák či na kávu. Existovala možnost toto vyřešit zálohovanými kelímky nebo alespoň jednorázovou ekologičtější variantou, nicméně obě možnosti vyžadovaly určitou přípravu a poměrně dost komunikace s prodejci.

Jak tedy zamezit plýtvání?

Vlastně je to úplně snadné. Doneste si vlastní hrnek! Žádný odpad nevznikne, prodejci nemusí nic řešit (maximálně odměrku) a Vy si hrníček doma nebo na dostupném místě vypláchnete a zase odnesete.

Hrnečky seznamují...

Je ten Váš puntíkatý? S kočičkou? Vyrobili jste si ho sami nebo jste koupili sofistikované umělecké dílo z keramiky? Spolu s teplým nápojem v rozmanitých hrníčcích tají ledy a konverzace se snadno navazují.

Jak to vidí v Zelenči?

Vánoce v Zelenči nejlépe nasajete při Vánočním zpívání, které se každoročně odehrává 23.12. Nejinak tomu bylo v minulém roce a jinak tomu je v roce letošním.

Rádi byste ochutnali svařáček? Díky instrukcím na plakátu, zvoucím na tuto sváteční kratochvíli, si všichni občané donesli vlastní hrnky a dle jejich objemu jim také bylo naservírováno. Čím větší hrnek, tím sladší nálada. 😊

Soutěž

Občané, kteří si vlastní hrnek donesli, mohli soutěžit o vouchery do místních podniků, které nám umožnily využít svoje zařízení k omytí hrnků. Stačilo se vyfotit s hrnkem u stromku a přidat komentář pod příslušný post na Facebooku.

Hurá do toho v roce 2021!!!

Ať už nás do normálního života pustí v únoru, březnu či dubnu, jednou tato peripetie skončí. Spolu s normálním životem se vrátí i trhy, koncerty, společenské akce a všechno s tím spojené. Užijme si vše s ohledem na životní prostředí. Covid pomine, restrikce pominou, odpady zůstávají.

2021