Projekt Otoč-tašku

Tento minimalistický projekt vznikl v Brandýse nad Labem- Staré Boleslavi. Je zaměřen na snížení jednorázových plastů a maximální využití výrobků, v tomto případě tašek.

Před krátkým časem byly jednorázové igelitové tašky ve většině supermarketů nahrazeny papírovými, ovšem zpravidla také jednorázovými. Přestože výrobce neuvádí, že by taška byla na jedno použití, naprostá většina z nich neprojde dalším cyklem užití, ale skončí v modré nebo směsné popelnici.

Co je Otoč-taška?

Každá taška, která cirkuluje mezi zákazníkem a obchody může být nazývána Otoč-taškou, ať je její původ jakýkoliv. Je zpravidla papírová a musí být čistá a hezky složená.

Kde najdu Otoč-tašky?

Máte nějaké další věci, které by mohly najít další využití? Podívejte se do mapy zde.

Děkujeme za spolupráci Kam s ním!

Brandýs nad Labem – Stará BoleslavSpaghetterie na Pražské, Second-Hand Fantazie, bezobalový obchod Zváženo, BENTO market St. Bol. a Brandýs, Obchod s Racio výživou a dobročinný obchůdek Dobromysl

Brno – Drogerie Ondráček, Husákovy děti, Kabelečky.cz

FryčoviceEkokoza

JavorníkFarma pod Ještědem

Hradec KrálovéLady Bio

Chrást u Tišic EKOelement

Krnov – BAREVNÝ DOMOV

Lázně Toušeň – Ateliér Kučera

Mnichovo Hradiště – Farmářka z Ráje

Otice u Opavy – Zahradnictví WEISS

PísekSecond Hand Gallery

Plzeň – OK Doubravka – Knihovna města Plzně

Praha – Pet Heroes, z.s., Pod 7 kilo, Mokoshop (Praha 9), Oáza Dolní Počernice

PřerovBezObalu Přerov

StrakoniceSecond Hand Gallery

Jak se mohu zapojit?

Doneste svoje „spící“ tašky do některé ze zapojených prodejen. Pokud v blízkosti žádnou nemáte, navrhněte majiteli Vaší oblíbené prodejny, aby se jeho obchod zapojil. Pro letáček a zapojení do systému stačí kontaktovat ČEKO-EKO. Veškeré služby jsou zdarma, stejně jako zapojení do systému.

Opravdu to funguje?

ANO! V červenci 2019 jsme představili Otoč-tašky Brandýsu a Boleslavi a ohlas byl opravdu velice pozitivní. Lidé rádi využijí možnost si nákup odnést v tašce zdarma a ti, co tašky mají doma, jsou rádi, že se využijí dále a neskončí hned v koši!

Jsou v obchodech pouze Otoč-tašky? Mohu si koupit tašku novou?

Otoč-tašky jsou pouhým doplňkem, dosud nenahradily všechny igelitové tašky, které by lidé jinak využili, ale podstatně snížili jejich množství. Již tím, že v obchodě tento systém funguje, si lidé uvědomí, že je většinou zbytečné si brát tašku na „cokoliv“ a zváží, zda nějakou vůbec potřebují.

Jsem obchodník, jak se mohu přidat?

Rádi Vám se zavedením pomůžeme. Pošleme veškeré informace e-mailem, spojíme se s Vámi telefonicky.

Cílem tohoto projektu není vytvářet zisk, ale zvyšovat povědomí o ekologii a umožnit více lidem chovat se v souladu s principy cirkulární ekonomiky.

ČEKO EKO

Představujeme Vám naše projekty Zapojíte se i Vy?

Title