Projekt Otoč-tašku

Tento minimalistický projekt vznikl v Brandýse nad Labem- Staré Boleslavi. Je zaměřen na snížení jednorázových plastů a maximální využití výrobků, v tomto případě tašek.

Před krátkým časem byly jednorázové igelitové tašky ve většině supermarketů nahrazeny papírovými, ovšem zpravidla také jednorázovými. Přestože výrobce neuvádí, že by taška byla na jedno použití, naprostá většina z nich neprojde dalším cyklem užití, ale skončí v modré nebo směsné popelnici.

Co je Otoč-taška?

Každá taška, která cirkuluje mezi zákazníkem a obchody může být nazývána Otoč-taškou, ať je její původ jakýkoliv. Je zpravidla papírová a musí být čistá a hezky složená.

Kde najdu Otoč-tašky?

Brandýs nad Labem – Stará BoleslavSpaghetterie na Pražské, Second-Hand Fantazie, bezobalový obchod Zváženo, BENTO market St. Bol. a Brandýs, Obchod s Racio výživou a dobročinný obchůdek Dobromysl

FryčoviceEkokoza

JavorníkFarma pod Ještědem

Hradec KrálovéLady Bio

Chrást u Tišic EKOelement

PísekSecond Hand Gallery

Praha – Pet Heroes, z.s., Mokoshop (Praha 9)

StrakoniceSecond Hand Gallery

Jak se mohu zapojit?

Doneste svoje „spící“ tašky do některé ze zapojených prodejen. Pokud v blízkosti žádnou nemáte, navrhněte majiteli Vaší oblíbené prodejny, aby se jeho obchod zapojil. Pro letáček a zapojení do systému stačí kontaktovat ČEKO-EKO. Veškeré služby jsou zdarma, stejně jako zapojení do systému.

Opravdu to funguje?

ANO! V červenci 2019 jsme představili Otoč-tašky Brandýsu a Boleslavi a ohlas byl opravdu velice pozitivní. Lidé rádi využijí možnost si nákup odnést v tašce zdarma a ti, co tašky mají doma, jsou rádi, že se využijí dále a neskončí hned v koši!

Jsou v obchodech pouze Otoč-tašky? Mohu si koupit tašku novou?

Otoč-tašky jsou pouhým doplňkem, dosud nenahradily všechny igelitové tašky, které by lidé jinak využili, ale podstatně snížili jejich množství. Již tím, že v obchodě tento systém funguje, si lidé uvědomí, že je většinou zbytečné si brát tašku na „cokoliv“ a zváží, zda nějakou vůbec potřebují.

Jsem obchodník, jak se mohu přidat?

Rádi Vám se zavedením pomůžeme. Pošleme veškeré informace e-mailem, spojíme se s Vámi telefonicky.

Cílem tohoto projektu není vytvářet zisk, ale zvyšovat povědomí o ekologii a umožnit více lidem chovat se v souladu s principy cirkulární ekonomiky.

ČEKO EKO

Představujeme Vám naše projekty Zapojíte se i Vy?

Title