Pro školy

Přednášky a projektové dny pro školy vhodné pro zařazení do výuky v rámci EVVO.

Přednášky

Tématické přednášky pro různé stupně základních a středních škol. Každá přednáška je upravena pro konkrétní publikum.

Na přednášky je možné využít MAP šablony či dotace pro integraci osob ve zvláštním režimu ochrany.

Možnými jazyky přednášky jsou čeština, angličtina, španělština a ukrajinština (pouze psané, nutná asistence překladatele).

Lectures in English are upon request.

Las conferencias en español están disponibles a pedido.

Лекції іспанською доступні за запитом.

Cena přednáška závisí na délce a četnosti. Standartně 1500-2000 (1,5 – 2hod) plus cestovné.

Zero Waste alias Plastic is not Fantastic

Už jste se někdy zamysleli nad tím, kam putuje všechen odpad z kontejnerů? Zrecykluje se? Kolik aut jezdí denně z odpadky? Kolik odpadků skončí na skládce bez dalšího využití?

Slyšeli jste již někdy o životu bez opadu? Tento životní směr se dostává do povědomí stále více a více lidí. Nechceme přeci našim dětem, vnukům, pravnukům a dalším generacím nechat na této planetě samé odpadky.

Jak na to? Pojďme si to říct, ukázat a rozebrat praktické příklady a situace!

Fast Fashion

Co je „rychlá móda“ a jak ovlivňuje nás a naši planetu? Kolik kousků oblečení máme v šatníku a kolik doopravdy potřebujeme? Je nějaký rozdíl mezi běžně vyráběnou bavlnou za pomocí chemikálií a bio bavlnou a jaký je jejich dopad na životní prostředí?

Jedno tričko za sebou nechá tolik použité vody jako 30 koupelí ve vaně, nicméně kromě vody jdou do půdy i chemikálie, které jsou k výrobě (pěstování, bělení, barvení, aj.) potřeba.

Plýtvání jídlem

Co jste si dnes dali dobrého k snídani, obědu a večeři? Dojedli jste vše? Kolik jídla vyhazujeme a kolik by planeta doopravdy potřebovala vyprodukovat, aby nás všechny uživila?

Počet lidí a očekáváný standart žití celoročně stoupá. Spolu s lepším bydlením si rádi dopřejeme i lepší jídlo. V západní společnosti je běžná vysoká spotřeba masa, které je energeticky a prostorově náročné a má obrovský podíl na devastaci přírodní krajiny.

Které potraviny zatěžují přírodu nejvíce a které naopak nejméně? Které aplikace a programy se snaží „zachraňovat“ jídlo?

Energie

Jak získáváme energii? Poptávka po energiích neustále roste. Kolik energie se skrývá v jednom barelu ropy? Jak získat zelenou energii? Kde by se dalo ušetřit?

Už jste se někdy zamysleli, kolik energie spotřebujeme za rok? Odkud se vzala a co všechno přecházelo tomu, než jste si nabili mobilní telefon.

Pasivní domy, rekuperace, zelené střechy a další možnosti jak energii ušetřit. V lepší efektivitě získávání energie se skrývá mnohem větší potenciál snižování emisí než ve snahách nahradit 100% poptávky dneška obnovitelnými zdroji.

ČEKO EKO

Představujeme Vám naše projekty Zapojíte se i Vy?