Pro školy

Přednášky a projektové dny pro školy vhodné pro zařazení do výuky v rámci EVVO.

Pro žáky druhého
stupně

Přednáška – Klimatická změna, Ekologická stopa, Uhlíková stopa, ČR ve světě, Cirkulární ekonomika a Zero Waste, příklady jednotlivých kroků, dopady konkrétních výrobků (PET, mob. Telefon, tričko), psychologie – proč nakupujeme?, diskuze

Praktická část – Návrh na Nick-Nack, SWAP, třídění různých druhů odpadů
Cena – 1500 – 2000 Kč/ 1,5 – 2hod
Možnost čerpání Šablon

Ušij sáček

projekt zaměřený na snížení plastového odpadu, především mikrotenových sáčků – přednáška spolu s praktickou částí

Pro studenty střední školy

Přednáška – Klimatická změna, Ekologická stopa, Uhlíková stopa, Cirkulární ekonomika a Zero Waste, příklady jednotlivých kroků – Energetika, Doprava, Stravování, Odpady, buďte uvědomělí – buďte aktivní, dopady konkrétních výrobků (PET, mob. Telefon, tričko), diskuze

Cena – 1500 – 2000 Kč/ 1,5-2 h

Přednáška pro nižší ročníky základních škol, družiny či spolky.

Přednáška/workshop na téma udržitelného rozvoje - Zero Waste, jak být ohleduplný spotřebitel - vysvětleno jednoduchou, srozumitelnou formou

Zero Waste alias Plastic is not Fantastic

Už jste se někdy zamysleli nad tím, kam putuje všechen odpad z kontejnerů? Zrecykluje se? Kolik aut jezdí denně z odpadky? Kolik odpadků skončí na skládce bez dalšího využití?

Slyšeli jste již někdy o životu bez opadu? Tento životní směr se dostává do povědomí stále více a více lidí. Nechceme přeci našim dětem, vnukům, pravnukům a dalším generacím nechat na této planetě samé odpadky.

Jak na to? Pojďme si to říct, ukázat a rozebrat praktické příklady a situace!

Cena dohodou

Doprava

Jaký podíl mají emise z dopravy na oteplování planety? Můžeme je omezit, aniž bychom výrazně omezili naše životy?

Porovnání emisí z letecké, železniční a autobusové dopravy. Jaké alternativní pohony existují?

Cena dohodou

Stravování

Jak mohu ulevit přírodě? Které potraviny zatěžují přírodu nejvíce a které naopak nejméně? Které aplikace a programy se snaží „zachraňovat“ jídlo? Co bychom mohli se zbytky potravy dělat a kolik odpadků skončí zbytečně na skládkách?

Cena dohodou

Energie

Jak získáváme energii? Poptávka po energiích neustále roste. Kolik energie se skrývá v jednom barelu ropy? Jak získat zelenou energii? Kde by se dalo ušetřit?

Už jste se někdy zamysleli, kolik energie spotřebujeme za rok? Odkud se vzala a co všechno přecházelo tomu, než jste si nabili mobilní telefon.

Pasivní domy, rekuperace, zelené střechy a další možnosti jak energii ušetřit. V lepší efektivitě získávání energie se skrývá mnohem větší potenciál snižování emisí než ve snahách nahradit 100% poptávky dneška obnovitelnými zdroji.

Cena dohodou

ČEKO EKO

Představujeme Vám naše projekty Zapojíte se i Vy?